Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пекарщина

ПЕКАРЩИНА — село, центр Мокренщинської сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру та за 10 км від залізничної станції Горбаші. Дворів —175, населення — 578 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Мокренщина.
В Пекарщині розміщена центральна садиба колгоспу «Зоря», який має в користуванні 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом.
За трудові успіхи 47 колгоспників відзначені орденами й медалями Радянського Союзу. 1969 року електрик колгоспу В. А. Овдійчук був де­легатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Працюють восьмирічна школа, де 10 учителів навчають 133 учні, клуб, дві бібліотеки з книж­ковим фондом 8,7 тис. примірників, фельдшер­сько-акушерський пункт, два магазини.
Парторганізація села об'єднує 20 чоловік, комсомольська — 44 комсомольці.
Пекарщина відома з другої половини XVII ст.
В січні 1918 року встановлено Радянську владу.
Під час Великої Вітчизняної війни 78 жите­лів села воювали проти гітлерівської навали, з них 48 загинули, 60 нагороджено бойовими ор­денами й медалями.
На честь воїнів-визволителів села, які поляг­ли в боях з фашистами, на братських могилах встановлено два обеліски.

Сучасна карта - Пекарщина