Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишевичі

ВИШЕВИЧІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Тетерева, за 20 км на південь від районного центру, за 12 км від залізничної станції Ірша. Дворів — 743. Насе­лення — 2287 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Межирічка, Веприн, Незнаніж.
На території Вишевичів розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Калініна, який має в ко­ристуванні 6110 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4434 га орної землі. Вирощують зернові, льон, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. Є також цегельний завод, відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки». За успіхи в розвитку сільського господарства 119 кол­госпників відзначено орденами й медалями, в т. ч. доярку Н. М. Волошину, завідуючого фер­мою М. І. Сташенка — орденом Леніна, голову колгоспу О. Ю. Ситника, телятницю Г. Я. Юрченко, завідуючого виробничою дільницею В. А. Чирку та бригадира А. К. Гарбара — орденом Трудового Червоного Прапора. Ланковій М. С. Худолій (1892—1964) присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є середня школа та восьмирічна школа-інтернат, де 71 учитель навчає 553 учнів, будинок культури на 320 місць, бібліотека з книжковим фондом 11,7 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок, аптека, відділення зв'язку, дитячий садок.
Партійна організація (створена 1927 року) на­лічує 129 комуністів, комсомольська (створена в 1924 році) — 146 членів BJIKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1726 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти німецько-фашистських загарбників би­лося 400 чоловік, з них 270 нагороджено орде­нами й медалями. 185 жителів села загинули смертю хоробрих. 1960 року на честь загиблих воїнів-односельців встановлено обеліск.
Неподалік села знайдено два поховання в ка­м'яних гробницях доби міді.

Сучасна карта - Вишевичі