Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Більківці

БІЛЬКІВЦІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 8 км на північний захід від район­ного центру і залізничної станції Коростишів. Дворів — 597. Населення — 1721 чоловік. Сільра­ді підпорядковані населені пункти Бобрик, Ко­зак, Теснівка.
На території Більківців розміщена централь­на садиба колгоспу ім. 40-річчя Жовтня, який має в користуванні 2637 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2252 га орної землі. В господарстві вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успі­хи, досягпуті в розвитку сільського господарства, 91 чоловік нагороджений орденами й медалями, в т. ч. бригадир комплексної бригади А. П. Редчук — орденом Леніна.
У селі є середня школа, де 32 вчителі на­вчають 416 учнів, будинок культури на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт і поло­говий будинок.
В партійній організації (створена 1928 року) налічується 37 комуністів, у комсомольській (створена 1923 року) — 121 член ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село належить до 1609 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 390 жите­лів села билися на фронтах проти фашистських загарбників, 270 односельців нагороджено орде­нами й медалями, 220 чоловік загинули смертю хоробрих. 1964 року на їх честь споруджено обе­ліск Слави.
У Більківцях народився генерал-майор С. А. Калиниченко. В селі працюють також майстри художньої вишивки Я. С. Криворучко і Н. І. Самійленко, вироби яких неодноразово експонува­лися на республіканській виставці мистецтв.

Сучасна карта - Більківці