Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Можари

МОЖАРИ – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 28 км на захід від районного цент­ру, за 17 км від залізничної станції Велідники. Через село проходить автошлях Овруч – Сло­вечне. Дворів – 408. Населення – 1341 чоловік. Сільраді підпорядковані села Верпа та Червоносілка.
На території Можарів розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», який має в користу­ванні 2279 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 931 га орної землі. Вирощують жито, пшеницю, льон та картоплю. Розвинуте
тваринництво м’ясо-молочного напряму. За трудові успіхи в розвитку сільського господарства 69 чоловік удо­стоєні орденів і медалей, у т. ч. бригадир М.Р. Можарівський – ордена Леніна.
В селі є восьмирічна школа, де вчиться 265 учнів і працює 16 учителів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 12,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, ди­тячі ясла, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 38 кому­ністів, у комсомольській – 38 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Можари датується 1545 роком. У 60-х роках XIX ст. тут відбувалися селянські заворушення.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 320 жите­лів села билися на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків. За героїзм, виявлений у боях з ворогом, 264 чоловіка нагороджено орденами й медалями, і 15 – загинуло смертю хоробрих. У 1967 році на їх честь встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Можари