Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хочине

ХОЧИНЕ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі річки Уборті, за 38 км від райцентру й залізничної станції Олевськ. Дворів — 295, населення — 1,1 тис. чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Перга, Рудня-Перганська, Рудня-Хочинська.
На території Хочиного розмістилась централь­на садиба колгоспу «Шлях Ілліча», що обробляє 2,4 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,9 тис. га орної землі, спеціалізується на відго­дівлі худоби.
За успіхи в розвитку сільського господарства 12 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР.
У Хочиному — середня школа, де 21 учитель навчає 380 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 6,4 тис. примірників, медпункт, два магазини. Село Хочине та Рудня Хочинська — відомі осередки народної художньої вишивки.
Дві парторганізації (осередок створено 1923 року) налічують 81 комуніста, чотири комсомоль­сякі — 146 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1545 року. Радянська влада тут встановлена в січні 1918 року. 1927 року виник ТСОЗ, на базі якого через рік організували кол­госп «Радянський хлібороб».
У роки Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників брав участь 131 житель села, зокрема в складі парти­занських загонів — 70, з них 72 загинуло. 112 пат­ріотів нагороджено бойовими орденами й меда­лями.
На честь односельців, які полягли, відстоюючи честь і незалежність Батьківщини, встановлено обеліск Слави.
Поблизу Перги виявлено поселення доби нео­літу.

Сучасна карта - Хочине