Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малі Кліщі

МАЛІ КЛІЩІ (до 1925 року — Буда Кліщівська) — село, центр сільської Ради. Розташовані за 9 км на південний схід від районного центру, найближча залізнична станція Овруч — за 34 км. Дворів — 163. Населення — 530 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Перемога та Хрипля.
У Малих Кліщах — центральна садиба кол­госпу ім. Котовського, за яким закріплено 2874 га земельних угідь, з них 989 га орної землі, 995 га лісу. За трудові успіхи 10 колгоспників нагоро­джені орденами і медалями СРСР.
У селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 104 учнів, клуб, бібліотека з книжко­вим фондом 6 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, магазин.
У двох партійних організаціях — 22 комуніс­ти, в двох комсомольських — 27 комсомольців.
Село засноване наприкінці XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни біля села відбувся бій партизанського з'єднання М. І. На­умова з окупантами, в якому загинув партизан­ський комісар І. Е. Анисименко. Він похований у Великих Кліщах.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 156 жителів села, з них загинув 81 чоловік. Орде­нами і медалями СРСР нагороджено 106 одно­сельців.
Поблизу Малих Кліщів виявлено давньоруські городища та курганний могильник.

Сучасна карта - Малі Кліщі (Виселено через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Зняте з обліку 21 червня 1991 року Житомирською обласною радою)