Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Селянщина

СЕЛЯНЩИНА — село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру та залізничної станції Горбаші. Дворів — 237, на­селення — 689 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вишнева та Славів.
У Селянщині розміщена центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна», за яким закріплено 1,8 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хме­лярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Колгосп спеціалізується на птахівництві. Є два млини.
Працюють середня школа, де 23 вчителі на­вчають 330 учнів, будинок культури на 300 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 12,9 тис. при­мірників, фельдшерсько-акушерський пункт, по­штове відділення, два магазини.
За досягнення у праці 49 трудівників села нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. Ордена Жовтневої Революції удостоєний бригадир Г. С. Вілінчук.
Парторганізація села об'єднує 32 комуністи, дві комсомольські — 95 членів ВЛКСМ. Перший комсомольський осередок створено 23 вересня 1924 року.
Село відоме з 1610 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
180 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 105 загинуло, 86 нагоро­джено бойовими орденами й медалями.
На братських могилах воїнів-визволителів села встановлено обеліск і пам'ятник.

Сучасна карта - Селянщина