Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мокляки

МОКЛЯКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 7 км від районного центру, за 23 км від залізничної станції Яблунець. Дворів —179, населення — 700 чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Аполлонівка та Кам'яногірка.
В Мокляках розміщується центральна садиба колгоспу «Іскра», що обробляє 2,1 тис. га земель­них угідь, в т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Госпо­дарство зерново-тваринницького напряму.
За сумлінну працю 19 колгоспників нагоро­джено орденами й медалями.
Працюють восьмирічна школа, де 13 учителів і 226 учнів, будинок культури на 300 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 12 тис. примірни­ків, фельдшерсько-акушерський пункт, ветпункт, два магазини.
Сільська парторганізація налічує 28 комуні­стів, комсомольська — 35 членів ВЛКСМ. Село засноване наприкінці XVIII ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 150 жите­лів села відбивали навалу гітлерівців, з них 33 загинули в боях з фашистами, 96 за бойові за­слуги нагороджені орденами й медалями.
В центрі села височить обеліск-пам'ятник на честь загиблих воїнів.
Поблизу Мокляків виявлено давньоруський
курганний могильник X—XIII століть.

Сучасна карта - Мокляки