Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Харліївка

ХАРЛІЇВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Кам'янці (притока Росі), за 10 км на захід від районного центру та за 2 км від однойменної залізничної станції. Дво­рів — 478. Населення — 1276 чоловік.
За колгоспом «Комуніст України» закріплено 3379,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3209,4 га орної землі. Провідними культурами є пшениця, цукрові буряки. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму. В господарстві є пилорама.
Працюють середня школа, в якій 18 учителів навчають 249 учнів, клуб на 250 місць, бібліоте­ка з фондом 17. тис. книг, фельдшерсько-акушер­ський пункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, автоматична телефонна станція, 2 магазини.
Партійна організація (створена 1926 року) об'єднує 43 комуністів, комсомольська (виникла 1923 року) — 65 членів ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в праці 67 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Жовтневої Революції — голо­ву колгоспу В. М. Горкуценка.
Село відоме з 1605 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1922 року в Харліївці створено сільськогос­подарську артіль «Руль».
У боях проти німецько-фашистських загарб­ників під час Великої Вітчизняної війни брало участь понад 500 жителів села, з них 108 — від­дало життя за щастя і свободу Батьківщини, 255 — відзначено орденами й медалями, а В. О. Прокопенко став повним кавалером ордена Слави.
На честь воїнів-односельців та воїнів-визволителів Харліївки, які полягли смертю хоробрих у боротьбі з гітлерівцями, 1959 року в селі спо­руджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Харліївка