Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовтневе

ЖОВТНЕВЕ (до 1960 року — Голиші) — село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км від райцентру, за 30 км від залізничної станції Олевськ. Дворів — 245, населення — 1 тис. чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Бацеве, Ліски.
В Жовтневому розміщується центральна са­диба колгоспу «Червона Зірка», який обробляє 1,6 тис. га земельних угідь, у т. ч. 0,7 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур та м'ясо-молочному тваринництві. Допоміжні під­приємства — пилорама та млин.
Працюють восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 299 учнів, клуб на 200 місць, дві біб­ліотеки з книжковим фондом 11,5 тис. примір­ників, медпункт, пологовий будинок, два мага­зини, поштове відділення.
На обліку в сільській парторганізації 31 ко­муніст, в комсомольській — 70 членів ВЛКСМ. Перші партійний та комсомольський осередки виникли 1922 року.
За успіхи в розвитку сільського господарства 33 трудівники нагороджені орденами й медаля­ми Союзу PCP.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 140 жителів села, з них 74 загинули. 30 воїнів удостоєні орденів і медалей.
На честь односельців, які полягли на полі бою, встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Жовтневе