Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кирдани

КИРДАНИ – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 3 км на північний захід від район­ного центру й залізничної станції Овруч та за 1 км від автошляху Овруч – Словечне. Дворів – 475. Населення – 1481 чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Гептари, Корчівка та Сташки.
На території Кирданів розміщена центральна садиба колгоспу ім.
Дзержинського, за яким за­кріплено 1735 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 900 га орної землі. Вирощують пшеницю, жито, льон, хміль та картоплю. Розвинуте тва­ринництво м’ясо-молочного напряму. Є також це­гельний завод, заснований 1956 року. На базі колгоспу працює районна школа передового до­свіду вирощування високих врожаїв хмелю. За високі виробничі показники орденами й меда­лями відзначено 65 чоловік, у т. ч. ланкову Н.С. Пешко – орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі працюють восьмирічна школа, де 30 учителів навчають 300 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 32 комуністи, в комсомольській (ство­рена 1929 року) – 31 член ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XIX сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 231 жи­тель села бився на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків, 190 чоловік нагороджено орденами та меда­лями, 60 – загинуло смертю хоробрих.
Кирдани славляться широко відомим народ­ним жіночим хором, яким керує колишня парти­занка, заслужений працівник культури УРСР О. П. Добахова, автор багатьох пісень, зокрема «Привітальна Москві», «Пісня про Героя Радян­ського Союзу Яна Налепку», «Ленінські вогні», «Поліські співаночки».

Сучасна карта - Кирдани