Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Висока Піч

ВИСОКА ПІЧ — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Тетерева, за 35 км від районного та обласного центру й за­лізничної станції Житомир. Через село прохо­дить автошлях Житомир — Любар. Дворів — 320. Населення — 920 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Буда, Заможне, Покостівка, Рудня-Пошта і Старошийка.
На території Високої Печі міститься відділок колгоспу «Зоря Полісся», центральна садиба якого міститься в Старошийці. Вирощують зер­нові культури, овочі, льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селі дві середні школи, де 58 учителів навчають 711 учнів, будинок культури із залом на 300 місць, три бібліотеки з книжковим фон­дом 179 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, аптека, відділення зв'язку, будинок побутових послуг.
За трудові успіхи 76 чоловік нагороджено ор­денами й медалями Радянського Союзу. Серед них орденом Трудового Червоного Прапора від­значені продавець А. Г. Івченко, робітник С. З. Ткачук.
Партійна організація об'єднує 67 комуністів, комсомольська — 157 чоловік ВЛКСМ.
Село засноване у XVIII ст. на місці видобу­вання заліза з болотної руди.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 106 жителів села, з них 79 полягли в боях за Батьківщину, 39 — відзначені орденами й ме­далями СРСР.
Під час визволення Великої Печі від німець­ко-фашистських загарбників загинув танкіст Ге­рой Радянського Союзу М. К. Іванов, якому тру­дящі села встановили пам'ятник.
На околиці села виявлено залишки поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Висока Піч