Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вихля

ВИХЛЯ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на правому березі річки Тростяниці, при­токи Ірші, за 34 км на північний захід від ра­йонного центру та за 12 км від автошляху Жи­томир — Малин. Дворів — 79. Населення — 209 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пунк­ти Клен, Мирне, Нова Мар'янівка, Стара Буда.
На території села розміщена бригада колгоспу «Прапор комунізму» (центральна садиба в с. Старій Буді), в користуванні якого 2109 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1551 га орної землі. В господарстві вирощують зернові, льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 17 чоловік на­городжено орденами й медалями.
У селі є восьмирічна школа, де 9 учителів навчають 96 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 4320 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення.
В партійній організації (створена в 1928 році) налічується 27 чоловік, у комсомольській (ство­рена в 1927 році) — 17 членів ВЛКСМ.
Село засновано в другій половині XIX сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 65 чоло­вік билося з німецько-фашистськими загарбни­ками. 38 односельців за виявлений героїзм наго­роджено орденами й медалями. 21 чоловік заги­нув смертю хоробрих. У 1959 році встановлено обеліск на честь загиблих воїнів-визволителів.
На околиці с. Мирного досліджено кілька давньоруських курганів.

Сучасна карта - Вихля