Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гуйва

ГУЙВА — селище міського типу, центр селищ­ної Ради, розташоване за 4 км від районного та обласного центру й залізничної станції Жи­томир. Через селище проходить автошлях Жи­томир — Бердичів. Населення — 3,6 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковане смт Озерне.
У Гуйві працює ремонтний завод. За вико­нання підвищених соціалістичних зобов'язань на честь XXIV з'їзду KIIPC і XXIV з'їзду КП Украї­ни колективу ремонтного заводу присвоєно зван­ня підприємства комуністичної праці.
За високі показники в праці 95 трудівників селища нагороджені орденами й медалями CPCP. Серед них орденом Трудового Червоного Прапора відзначений слюсар І. Д. Александрович.
У селищі є середня школа, в якій 45 учителів навчають 560 учнів, клуб на 360 місць, кінотеатр, дві бібліотеки з книжковим фондом 9,3 тис. при­мірників, два фельдшерсько-акушерських пунк­ти, два відділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 52 комуністи, комсомольська — 87 членів BЛKCM.
Селище засноване в 1931 році.
Під час тимчасової німецько-фашистської оку­пації на території села діяли партизанські дивер­сійні групи. На фронтах Великої Вітчизняної вій­ни билися з ворогом 154 жителі села, з них 7 за­гинуло, 147 — відзначені урядовими нагородами.
Воїнам-визволителям селища, які загинули в боротьбі проти фашистів, трудящі Гуйви вста­новили пам'ятник.

Сучасна карта - Гуйва