Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ласки

ЛАСКИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на правому березі Норині (притока річки Ужа), за 14 км на північний захід від районного центру, поблизу автошляху Народичі — Овруч. Найближча залізнична станція Овруч за 15 км. Дворів — 421. Населення — 1298 чоловік.
У Ласках розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Калініна, за яким закріплено 2549 га землі, в т. ч. 1816 га орної та 390 га лісу. Госпо­дарство спеціалізується на тваринництві м'ясо-молочного напряму, також вирощує зернові куль­тури, льон та картоплю. Розвинуте птахівництво. З допоміжних підприємств є млин, пилорама та олійня. У 1939 році колгосп був учасником Все­союзної сільськогосподарської виставки. За успі­хи в соціалістичному будівництві на відзнаку 100-річчя з дня народження В. І. Леніна юві­лейною медаллю нагороджено 78 ласківців. За сумлінну працю і високі показники в сільсько­господарському виробництві 33 чоловіка відзна­чено орденами і медалями СРСР, в т. ч. колиш­ній голова колгоспу А. І. Романенко і механіза­тор І. Г. Стецюк — орденом Леніна, заступник голови, секретар партійної організації А. Г. Сте­цюк — орденом Трудового Червоного Прапора.
У середній школі 22 вчителі навчають 314 уч­нів, є будинок культури на 450 місць, сільська і шкільна бібліотеки з книжковим фондом 14 тис. книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, ди­тячі ясла на 60 місць, відділення зв'язку, май­стерня побутового обслуговування, магазини про­мислових та продовольчих товарів.
Партійна організація налічує 38 комуністів. У двох комсомольських організаціях — 121 член ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село датується 1545 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни захи­щали Батьківщину 386 жителів села, з них 70 нагороджено орденами і медалями, в т. ч. О. Т. Макарчук — орденом Леніна (загинув 1943 року). В боротьбі з фашистами 122 чоловіка полягли смертю хоробрих. 9 травня 1967 року в селі від­крито пам'ятник загиблим воїнам.

Сучасна карта - Ласки