Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Горщик

ГОРЩИК — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 30 км на захід від районного центру, за 1 км від залізничної станції Омелянівка та за 2,5 км від автошляху Мозир — Вінниця. Дворів — 652. Населення — 2687 чоловік. Сільраді підпо­рядковані населені пункти Березівка, Жупанівка, Піски, Омелянівка.
На території Горщика розміщена центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який має в кори­стуванні 2355 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1631 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
Поблизу села з 1929 року діють Омелянівський дробильно-тесний завод, а з 1956 року — Омелянівський завод залізобетонних виробів. За успіхи в розвитку сільського господарства й про­мисловості 121 працівник нагороджений ордена­ми й медалями.
У селі є середня школа, де 33 вчителі на­вчають 554 учні, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,5 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1925 року) налічується 28 комуністів, у комсомольській (створена 1922 року) — 33 члени ВЛКСМ.
Засноване село в другій половині XIX сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Першу сільгоспартіль організовано в 1922 році.
Проти німецько-фашистських загарбників на фронтах і в партизанських загонах билося 325 жителів села, 283 з них нагороджено орденами й медалями. 57 чоловік полягло смертю хороб­рих. У бою за с. Горщик у грудні 1943 року за­гинуло 8 воїнів-визволителів, у т. ч. росіяни П. С. Хохлов, В. М. Шустов, українець В. Т. Бе­резюк та ін. У 1954 році споруджено обеліск на честь односельців і визволителів, які віддали життя в боях проти гітлерівських окупантів. У селищі станції Омелянівка в 1970 році вста­новлено пам’ятник В. І. Леніну.
Поблизу с. Березівки виявлено кілька слов’ян­ських поховань VI—VII століть.

Сучасна карта - Горщик