Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Усове

УСОВЕ – село, центр сільської Ради, розта­шоване за 60 км на південний захід від район­ного центру, за 23 км від залізничної станції Мощаниця, на автошляху Ігнатпіль – Усове. Дворів – 70. Населення – 261 чоловік. Сільраді підпорядковані села Кованка, Нова Рудня, Пе­реброди, Червонка.
На території Усового розміщена бригада кол­госпу ім. Куйбишева (центральна садиба в с. Нові Велідники) та Усівське лісництво Словечанського лісгоспзагу. За трудові успіхи 5 чоло­вік нагороджено орденами й медалями.
В селі є початкова школа, бібліотека з книж­ковим фондом 1100 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації (створена 1923 ро­ку) – налічується 13 комуністів, у комсомоль­ській (створена 1925 року) – 45 членів ВЛКСМ.
Село засноване наприкінці XIX ст. На почат­ку XX ст. лісопромисловці збудували тут пар­кетний завод. До нього від станції Білокоровичі проклали залізничну вітку (ус), від якої й пі­шла назва села.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 139 чоло­вік билися на фронтах і в партизанських заго­нах проти німецько-фашистських загарбників. За виявлений героїзм 128 чоловік нагороджено орденами й медалями. 96 загинуло смертю хо­робрих. За тимчасової гітлерівської окупації в районі села діяв партизанський загін, який очо­лив голова сільради В. М. Ананкін. Він одночасно був секретарем Словечанського підпільного рай­кому партії. До складу загону входили також його дружина Г. О. Вигівська та сини Микола й Анатолій. Таких партизанських сімей у селі багато. За допомогу народним месникам та участь у партизанському русі карателі повністю спалили село. 126 усівців було розстріляно й по­вішено, 53 спалено живцем.
В селі Новій Рудні 1943 року деякий час перебував штаб партизанського з’єднання С.Ф.Маликова. Під селом партизани вели за­пеклі бої з карателями.
Поблизу с. Перебродів виявлено давньорусь­кий курганний могильник.

Сучасна карта - Усове