Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мартинівка

МАРТИНІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 10 км від районного центру та за 14 км від залізничної станції Курне. Дворів — 212. Населення — 590 чоловік. Сільраді підпо­рядковані населені пункти Корчівка, Липівка й Неборівка.
На території Мартинівки розміщена цент­ральна садиба колгоспу ім. Крупської, який ко­ристується 1849,2 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1484,7 га орної землі. Вирощує пе­реважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут працює маслозавод (з 1928 року).
За успіхи в розвитку народного господарства 17 жителів села відзначені урядовими нагоро­дами.
Тут працюють середня школа, в якій 16 учи­телів навчають 244 учнів, клуб, бібліотека з фон­дом 7972 книги, відділення зв'язку, ощадкаса, майстерня побутового обслуговування.
Партійна організація села налічує 29 комуні­стів, комсомольська — 103 члени ВЛКСМ.
Село засноване в XIX столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
56 жителів Мартинівки брали участь у боях за визволення Батьківщини від німецько-фа­шистських загарбників під час Великої Вітчиз­няної війни, 17 з них загинуло, 37 нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
На честь воїнів, які полягли в боротьбі про­ти фашистів, трудящі села встановили пам'ятник.

Сучасна карта - Мартинівка