Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Андрієвичі

АНДРІЄВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Рихальське. Дво­рів — 507, населення — 1,4 тис. чоловік. Сільраді підпорядковано села Вирівка, Непізнаничі, Старі Непізнаничі.
В Андрієвичах міститься центральна садиба колгоспу ім. Комінтерну, що обробляє 2,1 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 1,3 тис. га орної землі. Господарство зерново-тваринницько­го напрямку.
За трудові успіхи в розвитку народного госпо­дарства 48 колгоспників удостоєні орденів і меда­лей Радянського Союзу, з них О. X. Заїка, М. В. Майданович і М. М. Середюк — ордена Леніна. За успіхи в розвитку тваринництва доярці Л. Г. Наумовій присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. В 1969 році вона була делегатом III Все­союзного з'їзду колгоспників.
У селі є середня школа, де 39 учителів на­вчають 389 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,7 тис. примірників, діль­нична лікарня на 35 ліжок, амбулаторія, відді­лення зв'язку, 2 магазини.
Сільська партійна організація (створена 1923 року) об'єднує 30 комуністів, комсомольська — 28 членів ВЛКСМ.
Село засноване наприкінці XVII ст. Радян­ська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вало 257 жителів. За героїзм, виявлений у боях з німецько-фашистськими загарбниками, 160 чо­ловік відзначено урядовими нагородами, 107 меш­канців села загинули в боях з фашистськими загарбниками.
На братській могилі воїнів-визволителів села від гітлерівської навали встановлено пам'ятник.
Уродженцем Андрієвичів є український радянський письменник Данило Окийченко (Я. О. Вознюк).
Поблизу Андрієвичів знайдено кам'яні зна­ряддя праці доби бронзи, на околиці села вияв­лено давньоруський курганний могильник.

Сучасна карта - Андрієвичі