Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зарічани

ЗАРІЧАНИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на правому березі річки Тетерева за 7 км від районного та обласного центру й від залізничної станції Житомир. Дворів — 631. На­селення — 1854 чоловіка.
На території села міститься відділок колгос­пу «Радянський шлях», центральна садиба якого розташована в с. Станишівці. Вирощують зерно­ві культури та овочі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Тут є «Міжколгоспбуд» та «Міжколгоспшляхбуд».
У Зарічанах працюють восьмирічна школа, в якій 14 учителів навчають 197 учнів, будинок культури із залом на 286 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт, поштове відділення, будинок відпочинку ім. Цюрупи, піонерські та­бори «Льонок» і «Дружба».
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва орденами й медалями СРСР наго­роджено 27 чоловік. Серед них орденом Жовтне­вої Революції відзначений голова сільської Ради М. М. Войнов.
Партійна організація об'єднує 37 комуністів, комсомольська — 42 члени BЛKCM.
Село відоме з 1650 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. За встановлення Радянської влади та за боротьбу з її ворогами М. М. Гродовчук удосто­єний ордена Червоного Прапора.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 136 чоловік, з них 86 загинуло, 77 — від­значено орденами й медалями СРСР. За тимчасо­вої німецько-фашистської окупації гітлерівці розстріляли 100 жителів села.
Воїнам-визволителям та односельцям, які за­гинули в боротьбі проти фашистів, трудящі села встановили два пам'ятники.
Зарічани — батьківщина Героя Радянського Союзу В. К. Андрющенка.
На околиці села виявлено поховання доби міді, курганний могильник та поселення доби бронзи, а також давньоруські кургани.

Сучасна карта - Зарічани