Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великий Яблунець

ВЕЛИКИЙ ЯБЛУНЕЦЬ — село, центр сіль­ської Ради, розташоване за 18 км від районного центру, за 4 км від залізничної станції Яблунець. Дворів — 513, населення — 1,5 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Малий Яблунець.
У Великому Яблунці розташована центральна садиба колгоспу ім. Кірова, що має в користу­ванні 3,6 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,3 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні льону, картоплі та м'ясо-молочному тваринництві. Є цегельний завод, кам'яний кар'єр.
Працюють восьмирічна школа (15 учителів і 200 учнів), будинок культури на 300 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 16 тис. примірни­ків, амбулаторія, дитячі ясла, 2 магазини.
За успіхи в розвитку господарства колгоспу, освіти, культури й медицини 85 чоловік нагоро­джено орденами й медалями СРСР.
Сільська парторганізація об'єднує 39 комуні­стів. Комсомольська — 35 членів ВЛКСМ. Перші партійний і комсомольський осередки виникли 1924 року.
Радянську владу у Великому Яблунці вста­новлено в січні 1918 року. Під час Великої Віт­чизняної війни 130 жителів села захищали Бать­ківщину від німецько-фашистських загарбників, з них 51 удостоєний орденів і медалей. На честь 79 односельців, які полягли в боях з гітлерів­цями, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Великий Яблунець