Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Кліщі

ВЕЛИКІ КЛІЩІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 23 км на південний схід від ра­йонного центру, до найближчої залізничної станції Малин —50 км. Через село проходить автошлях Народичі — Малин — Київ. Дворів — 261. Населення — 786 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Поліське.
На території Великих Кліщів розташована центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріплено 3102 га земельних угідь, з них 1604 га орної землі та 415 га лісу. За успіхи у колгоспному виробництві орденами й медалями нагороджено 56 чоловік, у т. ч. голову колгоспу О. Д. Підручного — орденом Трудового Червоного Прапора.
У селі є середня школа, де 17 вчителів на­вчають 168 учнів, клуб на 210 місць, сільська і шкільна бібліотеки, що налічують 15 тис. кни­жок, фельдшерсько-акушерський пункт, відділен­ня зв'язку.
Партійна організація (заснована 1919 року) налічує 28 комуністів, дві комсомольські (кол­госпна і шкільна) об'єднують 68 комсомольців. Перший осередок виник 1924 року.
Перша писемна згадка про село належить до кінця XVII ст.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної війни в боях за Батьківщину брали участь 164 чоловіка, з них 150 нагороджені орденами і медалями; А. Г. Антоненко — кавалер трьох орденів Слави (помер 1966 року). В центрі Великих Кліщів споруджено пам'ятник загиблим односельцям і визволителям села від німецько-фашистських загарбників.

Сучасна карта - Великі Кліщі (Виселено через радіоактивне забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС. Зняте з обліку 28 грудня 1990 року Житомирською обласною радою.)