Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новий Завод

НОВИЙ ЗАВОД — село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км від районного центру та за 32 км від залізничної станції Курне. Дво­рів — 176. Населення — 526 чоловік. Сільраді під­порядковані села Гута-Юстинівка, Тартачок, Трудове й Чехівці.
На території Нового Заводу міститься цен­тральна садиба колгоспу «Червоний прапор», який користується 2332,1 га землі, в т. ч. 1568 га орної. Вирощують переважно зернові культури. Розвинуте також м'ясо-молочне тва­ринництво. Тут знаходиться відділення «Сіль­госптехніки» і лісництво, за яким закріплено 6 тис. га лісу.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 18 чоловік відзначені урядовими нагородами.
У Новому Заводі є середня школа, де 19 учи­телів навчають 219 учнів, Судинок культури із залом на 200 місць, бібліотека з фондом 7639 книжок, стаціонарна кіноустановка, дільнична лікарня на 35 ліжок, амбулаторія, аптека, дитя­чі ясла.
Партійна організація налічує 21 комуніста, комсомольська — 106 юнаків та дівчат.
Село засноване в XIX столітті.
Під час революції 1905—1907 років відбува­лися масові селянські заворушення. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішли 153 жителі села, 41 з них загинув смер­тю хоробрих. За німецько-фашистської окупації у районі села діяли партизанські загони з'єднан­ня В. А. Андреева. За мужність і відвагу, вияв­лені в боях проти фашистів, 88 жителів села на­городжені орденами й медалями СРСР.
Воїнам, які віддали своє життя, визволяючи Батьківщину від гітлерівських загарбників, тру­дящі села встановили обеліск Слави.

Сучасна карта - Новий Завод