Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стриєва

СТРИЄВА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Смолки, за 8 км від районного центру, за 10 км від залізнич­ної станції Новоград-Волинський. Дворів — 222, населення — 812 чоловік. Сільраді підпорядкова­не с. Кануни.
В Стриєвій розташована центральна садиба колгоспу «Мічурінець», який обробляє 2,8 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,2 тис. га орної землі. Колгосп спеціалізується на вирощуванні льону. За успіхи в праці 28 колгоспників нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 18 учителів навчають 254 учні, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,7 тис. примірників, медпункт, дитячі ясла, магазин.
Нільська парторганізація об'єднує 28 комуні­стів, комсомольська — 30 членів ВЛКСМ.
Село виникло в середині XVIII ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни понад 150 громадян села зі зброєю в руках захищали Бать­ківщину від німецько-фашистських загарбни­ків, п'ятеро — в складі партизанського загону. Смертю хоробрих загинуло 59 чоловік. 67 жите­лів села нагороджено орденами і медалями.
На честь загиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівської окупації вста­новлено пам'ятник.

Сучасна карта - Стриєва