Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нові Вороб'ї

НОВІ ВОРОБ'Ї — село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Малин. Дворіг» — 229, населення — 600 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села: Дружне, Нове життя, Першотравневе, Рудня Вороб'ївська, Яблунівка.
У Нових Вороб'ях розміщена центральна са­диба колгоспу ім. Ватутіна, що користується 3,4 тис. га землі, у т. ч. 2,5 тис. га орної. Госпо­дарство — зерново-тваринницького напрямку.
В селі — середня школа (21 вчитель і 254 учні), будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,5 тис. примірників, лі­карня на 25 ліжок, майстерня побутового обслу­говування.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 48 чоловік удостоєні урядових на­город.
Сільська парторганізація об'єднує 37 чоловік, комсомольська — 52 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1705 року. Радянська влада вста­новлена в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації жителі села воювали в Розважівському парти­занському загоні, що пізніше влився у парти­занське з'єднання О. М. Сабурова. Загалом 477 громадян билися з ворогом на фронтах та в пар­тизанських загонах. 248 з них віддали своє жит­тя за Батьківщину. Урядовими нагородами від­значені 137 чоловік.
На честь воїнів-визволителів села від фашист­ської окупації та полеглих односельців спору­джено пам'ятник-обеліск.

Сучасна карта - Нові Вороб'ї