Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фасова

ФАСОВА — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 16 км на схід від райцентру, за 6 км від залізничної станції Турчинка й за 0,8 км від автошляху Житомир — Коростень. Дворів — 193. Населення — 569 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Ісаківка, Кам'яний Брід, Рудня Фасова, Томашівка.
На території Фасової розміщена центральна садиба колгоспу ім. Б.
Хмельницького, за яким закріплено 4061 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3146 га орної землі. Господарство спеціа­лізується на відгодівлі великої рогатої худоби. За трудові досягнення 29 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У селі є восьмирічна школа, де навчається 141 учень і працює 13 учителів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 9517 томів, фельдшер­сько-акушерський пункт, відділення зв'язку, дитясла.
Партійна організація (створена 1921 року) на­лічує 35 комуністів, комсомольська (створена 1925 року) — 29 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Фасову датується 1564 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти гітлерівських загарбників билося 240 чоловік. 157 з них відзначено орденами й меда­лями. 178 жителів Фасової загинуло смертю хоробрих. На честь 18 воїнів-визволителів і воїнів-односельців, які полягли в боях з ворогом, 1966 року споруджено пам'ятник.
У с. Кам'яному Броді зберігаються архітек­турні пам'ятки — дерев'яна церква й дзвіниця, збудовані в XVII столітті.

Сучасна карта - Фасова