Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Броницька Гута

БРОНИЦЬКА ГУТА — селище міського типу, центр селищної Ради, роз­ташоване за 60 км від райцентру, за 59 км від залізничної станції Но­воград-Волинський. Дворів — 333, населення — 1,5 тис. чоловік.
Найбільші підприємства селища — склозавод та торфопідприємство.
Працює середня школа, де 18 учителів на­вчають 242 учні, клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 12 тис. примірників, лікар­ня на 25 ліжок, амбулаторія, аптека, дитячі ясла, чотири магазини, майстерня побутового обслуговування, відділення зв'язку.
За успіхи в праці 65 осіб нагороджено орде­нами й медалями Союзу РСР.
Дві парторганізації селища об'єднують 36 комуністів, три комсомольські —118 членів ВЛКСМ.
Селище виникло 1909 року. Радянську владу встановлено в грудні 1917 року.
За тимчасової окупації у роки Великої Віт­чизняної війни селище повністю спалили гітлерівці. 40 жителів боролися проти окупантів у складі партизанських з'єднань С. Ф. Маликова й І. І. Шитова. Всього зі зброєю в руках проти німецько-фашистських загарбників воювало 380 жителів селища, з них 78 загинуло. За героїчні подвиги в боротьбі з ворогом 145 чоловік від­значено урядовими нагородами. Уродженцем села є Герой Радянського Союзу В. Г. Жайворон, якому це високе звання присвоєно посмертно.

Сучасна карта - Броницька Гута