Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Орепи

ОРЕПИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 13 км від районного центру, за 9 км від залізничної станції Колодянка. Дворів —305, населення —1,1 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Лідівка.
В Орепах розташована центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», який користується 2,1 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,7 га орної землі, 78 га лісу, 20 га саду. Напрям господар­ства зерново-тваринницький.
За трудові успіхи 57 колгоспників нагородже­но орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 22 вчителі навчають 250 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 9 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, аптека, дитячі ясла, для тваринників колгоспу обладнано профілакторій.
Сільська парторганізація об'єднує 28 кому­ністів (створена 1923 року), комсомольська (за­снована 1924 року) — 37 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1727 року. 1857 року робітники підпалили суконну фабрику. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 165 гро­мадян села відбивали гітлерівську навалу, з них 75 загинуло в боях, 14?5 удостоєно урядових на­город.
Орепи — батьківщина Героїв Радянського Со­юзу — Й. С. Костюка та М. А. Козачка.
В центрі села встановлено пам'ятники В. І. Леніну і О. М. Горькому.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Орепи