Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новий Дорогинь

НОВИЙ ДОРОГИНЬ — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Норині, притоки Ужа, за 8 км на північний схід від районного центру. Залізнична станція Рача на відстані 18 км. Дворів — 230. Населення — 613 чо­ловік. Сільській Раді підпорядковані села Одруби, Славенщина та Яжберень.
На території Нового Дорогиня — центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, за яким закріплено 2525 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі 1584 га. Напрям господар­ства — м’ясо-молочне тваринництво. Вирощують зернові, льон, картоплю, хміль. За вирощення від кожної свиноматки по 20—25 поросят колгоспниця Є. Д. Чикуленко була учасницею Все­союзної сільськогосподарської виставки, 1-го з'їзду колгоспників. Вона нагороджена орденом «Знак Пошани» та медаллю «За доблесну працю».
У восьмирічній школі 15 учителів навчають 185 учнів. При школі є історико-краєзнавчий му­зей; працює будинок культури на 240 місць, дві бібліотеки — сільська і шкільна з книжковим фондом 7,6 тис. примірників. В селі є медпункт, відділення зв'язку, 2 магазини.
У партійній організації (створена 1924 року) — 41 комуніст, в сільській комсомольській (засно­вана того ж року) — 30 комсомольців, у шкіль­ній — 20.
Вперше село згадується в письмових доку­ментах за 1654 рік.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
175 громадян брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, з них заги­нуло 75 чоловік. 175 учасників Великої Вітчиз­няної війни відзначено урядовими нагородами.
На околицях Одрубів виявлено поселення скіфського періоду та черняхівської культури. Неподалік Яжбереня — кургани доби бронзи та давньоруські X—XIII століть.

Сучасна карта - Новий Дорогинь