Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Оліївка

ОЛІЇВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 10 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Через село проходить автошлях Житомир — Корос­тень. Дворів — 157. Населення — 512 чоловік. Сільраді підпорядковані села Піщанка. Світин, Сопячне.
На території Оліївки міститься бригада кол­госпу ім. Калініна, центральна садиба якого в смт Крошні, підпорядкованій Житомирській міськраді. Вирощують зернові культури, хміль, картоплю, овочі. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
За успіхи в розвитку народного господарства 105 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР. Серед них ордена Леніна удо­стоєно доярку Л. Г. Єжерську.
В селі є восьмирічна школа, в якій 10 учите­лів навчають 123 учні, будинок культури із за­лом на 200 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 8 тис. примірників, медпункт, двоє дитячих ясел, відділення зв'язку, побутова май­стерня
Партійна організація об'єднує 11 комуністів, комсомольська — 31 члена ВЛКСМ.
Село відоме з 1866 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 106 жителів села, з них 32 загинуло, 72 — відзначено урядовими нагородами. 1943 року, під час визволення села Піщанки від німецько-фаши­стських загарбників, героїчно загинув командир протитанкової батареї І. С. Саєнко, якому по­смертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Тут встановлено обеліск Слави радянським воїнам-визволителям, які віддали своє життя в боях за Оліївку.

Сучасна карта - Оліївка