Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чайківка

ЧАЙКІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Коробочки, притоки Тетерева, за 15 км на захід від районного цент­ру та за 33 км від найближчої залізничної стан­ції Ірша. Дворів — 519. Населення—1513 чо­ловік.
На території села розташована центральна садиба колгоспу «Полісся», за яким закріплено 2104 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1643 га орної землі. Господарство спеціалізується на ви­рощуванні льону, картоплі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сіль­ського господарства 55 колгоспників нагородже­но орденами й медалями, у т. ч. ордена Леніна удостоєний колишній голова колгоспу І. Г. Докіль.
У Чайківці є середня школа, де 21 учитель навчає 450 учнів, будинок культури на 560 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 14 тис. томів, музей бойової та трудової слави; дільнична лі­карня на 50 ліжок, дитячі ясла, відділення зв'язку.
Парторганізація (створена в березні 1921 ро­ку) налічує 36 комуністів, комсомольська (ство­рена 1925 року) —113 членів ВЛКСМ.
Чайківка виникла в XIV ст. В 1872 році селя­ни повстали проти поміщицької сваволі. Викли­кані війська придушили заворушення. У роки першої російської революції відбувалися висту­пи селян проти самодержавства.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час німецько-фашистської окупації, на­прикінці 1941 — на початку 1942 року, в селі дія­ла підпільна партійно-комсомольська органі­зація.
На фронтах Великої Вітчизняної війни, у партизанських загонах і підпіллі билося проти гітлерівських окупантів 420 чоловік. За мужність і відвагу, виявлену в боях з ворогом, 395 чоло­вік нагороджено орденами й медалями. 164 жи­телі села полягли смертю хоробрих. У 1959 році споруджено обеліски на честь воїнів, які заги­нули, визволяючи Чайківку від фашистських за­гарбників, та воїнів-односельців, що віддали своє життя за Батьківщину. Серед тих, хто поліг у бою, визволяючи село, росіянин П. І. Волков, українець Т. Д. Доброта, білорус І. І. Шеїн, ка­зах Б. Албеков та інші. В центрі села встанов­лено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Чайківка