Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голубівка

ГОЛУБІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Роставиці, за 9 км на південний захід від районного цент­ру та за 4 км від найближчої залізничної стан­ції Зарудинці. Дворів — 457. Населення — 1392 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Черемуха.
В Голубівці розміщена центральна садиба колгоспу ім. XX з'їзду КПРС, за яким закріпле­но 1776 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1638 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте тварин­ництво, зокрема птахівництво. 1958 року збудо­вано колгоспний цегельний завод.
Тут працюють середня школа, в якій 22 вчи­телі навчають 350 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 6,5 тис. книг, ме­дичний пункт, дитячі ясла, поштове відділення, магазин.
Партійна організація об'єднує 32 комуністів, комсомольська — 46 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 47 трудівників села відзна­чено урядовими нагородами Союзу PCP.
Село відоме з 1605 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брало участь 267 жителів Голубівки, з них 118 — загинуло в боротьбі з німецько-фашистськими загарбника­ми, 117 — за мужність і відвагу нагороджено орденами і медалями.
В центрі села 1965 року споруджено пам'ят­ник воїнам-односельцям, які полягли смертю хо­робрих за Батьківщину.
На околиці Голубівки виявлено могильник і залишки поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Голубівка