Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тетерівка

ТЕТЕРІВКА (до 1946 року Альбінівка) — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Тетерева, за 4 км від районного та обласного центру й залізничної станції Жито­мир. Через село проходить автошлях Житомир — Любар. Дворів — 512. Населення — 1708 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Тетерівське.
На території села розташовані відділення Жи­томирського відгодівельного радгоспу, звірофер­ма облспоживспілки.
За високі показники в праці 41 трудівник села відзначений урядовими нагородами.
У Тетерівці є восьмирічна школа, де 17 учи­телів навчають 248 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, мед­пункт, дитячий садок, спеціалізований дитячий будинок.
Партійна організація налічує 25 комуністів, комсомольська — 54 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1788 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації у селі діяла підпільна організація юних месни­ків. На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лися з ворогом 172 жителі села, з них 72 заги­нули, 72 — нагороджені орденами й медалями.
Тут споруджено пам'ятник радянським вої­нам, які полягли в боях, визволяючи село від гіт­лерівських загарбників, відкрито меморіальну дошку на честь юних партизанів.
Поблизу Тетерівського виявлені поселення доби неоліту й бронзи, а також слов'янське посе­лення корчацького типу VI—VII століття.

Сучасна карта - Тетерівка