Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зелена Поляна

ЗЕЛЕНА ПОЛЯНА (до 1946 року Грінталь) — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру та за 38 км від залізнич­ної станції Курне. Дворів — 74. Населення — 234 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Мир­не, Нарцизівка, Радецька Болярка, Радецьке Будище та Ужівка.
У Зеленій Поляні розміщена центральна сади­ба колгоспу ім. Кутузова, який обробляє 1878,8 га землі, в т. ч. 1293,3 га орної. Вирощують пере­важно льон, а також зернові культури. Розвину­те молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 9 трудівників села відзначені уря­довими нагородами. Тут працює восьмирічна школа, де 9 учителів навчають 98 учнів, будинок культури із залом па 230 місць, бібліотека з фон­дом 6148 книжок, фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим відділенням, дитячі ясла, від­ділення зв'язку.
Партійна організація налічує 16 комуністів, комсомольська — 25 членів ВЛКСМ.
Село засноване в XIX столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни з Зеленої Поляни на фронт пішло 28 чоловік, з них 8 за­гинуло. За німецько-фашистської окупації у на­вколишніх лісах діяли партизанські загони з'єднання І. І. Шитова. 30 жителів села були активними учасниками партизанського руху. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі проти фашистів, 25 чоловік нагороджені орденами и ме­далями Радянського Союзу.
На честь воїнів, які віддали своє життя, ви­зволяючи рідну Батьківщину від ворогів, жителі села встановили обеліск Слави.
На території Радецької Болярки виявлене
давньоруське городище X—XII століть.

Сучасна карта - Зелена Поляна