Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жеревці

ЖЕРЕВЦІ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані на лівому березі річки Жерева, за 23 км на схід від районного центру і за 7 км від залізничної станції Білокоровичі. Дворів — 203. Населення — 748 чоловік. Сільраді підпорядковані села Запілля, Зарічка і Рудня-Жеревці.
В Жеревцях розміщена центральна садиба колгоспу ім. Т. Г. Шевченка, за яким закріплено 1248,2 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 641,3 га орної землі, 1060 га лісу. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села працюють середня школа, в якій 25 учителів навчають 452 учнів, клуб, дві бібліотеки з фондом понад 5 тис. книг, по­логовий будинок, медпункт, відділення зв'язку, 2 магазини.
Партійна організація об'єднує 22 комуністів, 3 комсомольські (осередок виник наприкінці 1922 року) — 126 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю 86 трудівників села наго­роджено орденами та медалями Союзу PCP, се­ред них орденами Жовтневої Революції і «Знак Пошани» — голову колгоспу Й. Г. Каменчука, орденом Трудового Червоного Прапора — дояр­ку П. А. Вакулу.
В історичних джерелах село згадується 1586 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
189 жителів села активно боролися з гітле­рівськими окупантами, 118 — полягли за Бать­ківщину, 175 — відзначено орденами та меда­лями. Понад 50 чоловік були учасниками парти­занського руху. В 1943 році загарбники повністю спалили село, по-звірячому вбили і спалили жи­вими 62 жителі.
1968 року в Жеревцях встановлено пам'ятник на честь воїнів, які загинули в роки громадян­ської війни, а в 1967 році — Невідомому солдату.

Сучасна карта - Жеревці