Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Швайківка

ШВАЙКІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на обох берегах річки Гнилоп’яті (притока Тетерева), за 14 км на північний захід від районного центру та за 11 км від найближчої залізничної станції Демчин.
Дворів — 416. Насе­лення —1436 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Райки.
У Швайківці розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», за яким закріплено 2940 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2400 га орної землі. В господарстві вирощують зернові куль­тури й цукрові буряки, тваринництво — м’ясо-молочного напряму.
В селі працюють середня школа, де 24 вчи­телі навчають 352 учнів, клуб, бібліотека з фон­дом 9 тис. книг, медпункт, дитячий садок, ма­газин.
Партійна організація (створена 1928 року) об’єднує 22 комуністів, 2 комсомольські (осере­док виник 1926 року) — 128 членів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти й медицини 115 працівників села відзна­чено урядовими нагородами, в т. ч. орденом Ле­ніна — секретаря парторганізації колгоспу П. Г. Наконечного. Агроном колгоспу П. М. Манелюк був делегатом 3-го Всесоюзного з’їзду колгоспни­ків 1969 року.
Швайківка заснована у XVII столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перше колективне господарство виникло тут 1928 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 210 жите­лів села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 101 — загинув смертю хоробрих за Батьківщину, 201 — відзначений ор­денами й медалями.
1957 року на честь воїнів-визволителів села і воїнів-односельців, які полягли в боях з гіт­лерівськими окупантами, споруджено пам’ятник.
На території та неподалік сіл Швайківки і Райків виявлено археологічні пам’ятники, почи­наючи від трипільської культури до часів Київ­ської Русі. Серед них найважливішою є Райковецьке городище, яке являє собою залишки давньоруського міста-фортеці, зруйнованого монголо-татарами в першій половині XIII століття.

Сучасна карта - Швайківка