Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Деревичі

ВЕЛИКІ ДЕРЕВИЧІ — село, центр сільської Ради. Розташовані на річці Деревичці (притока Случі), за 12 км на північний захід від район­ного центру, за 40 км від залізничної станції Печанівка, за 3 км від автошляху Козятин — Ямпіль. Дворів — 542. Населення — 1706 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгос­пу ім. 40-річчя Жовтня, за яким закріплено 2451 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2162 га орної землі. Господарство вирощує ози­му пшеницю, ячмінь, цукрові буряки, спеціалізується на виробництві свинини.
Працюють середня школа, в якій 24 вчителі навчають 327 учнів, будинок культури на 300 місць, дві бібліотеки з фондом понад 12 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, універмаг, продовольчий магазин.
Партійна організація (створена 1923 року) налічує в своїх рядах 35 комуністів, 2 комсо­мольські (осередок виник 1925 року) —129 чле­нів ВЛКСМ.
За успіхи в розвитку сільського господарства і культури 52 трудівників села нагороджено ор­денами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XVII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в боях з німецько-фашистськими загарбниками брало участь 235 жителів села, з них 136 — загинуло, 185 — відзначено урядовими нагородами.
В центрі села 1952 року на честь полеглих воїнів-односельців і 419 воїнів-визволителів Великих Деревичів встановлено пам'ятник.
Уродженцями села є А. П. Грохольський — кандидат медичних наук, M. С. Піргач — канди­дат технічних наук, П. І. Рубель — Герой Соціа­лістичної Праці.
На території Великих Деревичів виявлені за­лишки поселень трипільської культури, скіф­ського часу, черняхівської культури та давньо­руського городища X—XIII століть.

Сучасна карта - Великі Деревичі