СІНГУРИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир, на автошляху Вінниця — Мозир. Дворів — 636. Населення —1932 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Вишневе, Волиця, Двірець, Пряжів.
На території Сінгурів міститься центральна садиба колгоспу «Пам'яті Леніна», який обробляє 3,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. З тис. га орної землі. Вирощують зернові культури, цукрові буряки, картоплю, овочі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підприємства — консервний завод, млин. З 1958 року господарство — учасник Всесоюзної виставки досягнень народного господарства СРСР.
Колгосп є членом товариства радянсько-чехословацької дружби. Його часто відвідують зарубіжні делегації з ЧССР, НДР, ПНР, ДРВ та НРБ.
У селі є середня школа, де 36 учителів навчають 433 учні, будинок культури із залом на 650 місць (його хоровому колективу присвоєно звання народного), дві бібліотеки з книжковий фондом 18 тис. примірників, медамбулаторія, аптека, їдальня, дитячий садок, відділення зв'язку.
За виробничі досягнення в сільськогосподарському виробництві 97 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР. Серед них орденом Леніна відзначено бригадира Н. І. Павлюк, пташницю К. П. Сагай; орденом Леніна і Жовтневої Революції — голову колгоспу Ф. О. Ковальчука; орденом Трудового Червоного Прапора — бригадирів М. В. Бондарця, Г. М. Кан- дибу, К. А. Ковальчука, агронома Г. В. Мурашевського.
Партійна організація об'єднує 90 комуністів, комсомольська — 125 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перший колгосп створено 1923 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 227 жителів села, 120 з них загинуло. 1944 року на зібрані сінгурівцями гроші збудовано танк і передано його 54-й танковій бригаді, що визволяла село від німецько-фашистських загарбників. За мужність і відвагу, виявлену в боротьбі проти фашистів, 107 жителів Сінгурів відзначено урядовими нагородами.
Тут споруджено чотири пам'ятники радянським воїнам-визволителям села та пам’ятник В. І. Леніну.
Уродженцем Волиці є Герой Радянського Союзу І. А. Терещук.
Дивиться також інші населені пункти району: