Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сінгури

СІНГУРИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 11 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир, на авто­шляху Вінниця — Мозир. Дворів — 636. Населен­ня —1932 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Вишневе, Волиця, Двірець, Пряжів.
На території Сінгурів міститься центральна садиба колгоспу «Пам'яті Леніна», який оброб­ляє 3,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. З тис. га орної землі. Вирощують зернові культури, цукрові буряки, картоплю, овочі. Роз­винуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підприємства — консервний завод, млин. З 1958 року господарство — учасник Всесоюзної вистав­ки досягнень народного господарства СРСР.
Колгосп є членом товариства радянсько-чехо­словацької дружби. Його часто відвідують за­рубіжні делегації з ЧССР, НДР, ПНР, ДРВ та НРБ.
У селі є середня школа, де 36 учителів на­вчають 433 учні, будинок культури із залом на 650 місць (його хоровому колективу присвоєно звання народного), дві бібліотеки з книжковий фондом 18 тис. примірників, медамбулаторія, ап­тека, їдальня, дитячий садок, відділення зв'язку.
За виробничі досягнення в сільськогосподар­ському виробництві 97 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР. Серед них орденом Леніна відзначено бригадира Н. І. Павлюк, пташницю К. П. Сагай; орденом Леніна і Жовтневої Революції — голову колгоспу Ф. О. Ковальчука; орденом Трудового Червоного Пра­пора — бригадирів М. В. Бондарця, Г. М. Кан- дибу, К. А. Ковальчука, агронома Г. В. Мурашевського.
Партійна організація об'єднує 90 комуністів, комсомольська — 125 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Перший колгосп створено 1923 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 227 жителів села, 120 з них загинуло. 1944 року на зібрані сінгурівцями гроші збудовано танк і передано його 54-й танковій бригаді, що визволяла село від німецько-фашистських загарб­ників. За мужність і відвагу, виявлену в бороть­бі проти фашистів, 107 жителів Сінгурів відзна­чено урядовими нагородами.
Тут споруджено чотири пам'ятники радян­ським воїнам-визволителям села та пам’ятник В. І. Леніну.
Уродженцем Волиці є Герой Радянського Сою­зу І. А. Терещук.

Сучасна карта - Сінгури