Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павелки

ПАВЕЛКИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 10 км на південний схід від район­ного центру і за 11 км від залізничної станції Бровки. Дворів — 364. Населення — 1152 чоло­віка. Сільраді підпорядковане с. Гарапівка.
На території Павелок розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. І. Леніна, за яким закріп­лено 2243,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2009,2 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, а також виробництво про­дуктів птахівництва. Тут є млин, пилорама.
В селі працюють середня школа, де 22 вчителі навчають 353 учнів, будинок культури на 450 місць з широкоекранною кіноустановкою, бібліо­тека з фондом 12 тис. книг, фельдшерсько-аку­шерський пункт, дитячий садок, відділення зв'язку, ощадна каса, два магазини.
Партійна організація (створена 1930 року) об'єднує 29 комуністів, дві комсомольські (осере­док виник 1929 року) — 89 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 73 трудівників села на­городжено орденами і медалями Союзу PCP, се­ред них голову колгоспу M. І. Путія — орденом Жовтневої Революції.
Село відоме з 1618 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В 1923 році селяни Павелок, Гарапівки, Міньківців організували сільськогосподарське товариство.
Під час Великої Вітчизняної війни 322 жителі села брали участь у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 122 — полягли в боях з во­рогом, 177 — відзначені орденами і медалями.
1954 року на братській могилі загиблих вої­нів-визволителів села встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Павелки