Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Владівка

ВЛАДІВКА (стара назва — Буда-Каменецька) — село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км від районного центру, за 10 км від за­лізничної станції Чоповичі. Дворів — 186, насе­лення — 489 чоловік. Сільраді підпорядковано села Писарівка, Репище.
На території Владівки розміщена центральна садиба колгоспу ім. Щорса, який обробляє 2 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,7 тис. га орної землі. Провідними культурами є озима пшениця, жито, льон, хміль, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
За успіхи в розвитку сільського господарства 28 чоловік нагороджені орденами й медалями, а тракторист М. Г. Охріменко — орденом Жовт­невої Революції.
У селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 110 учнів, клуб на 150 місць, бібліоте­ка з книжковим фондом 3,5 тис. примірників, медпункт.
Сільська парторганізація об'єднує 25 комуні­стів, комсомольська — 34 члени ВЛКСМ.
Село засноване в першій половині XVII ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
205 громадян Владівкн воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 118 полягли смертю хоробрих, 92 учасники війни відзначено бойо­вими орденами й медалями. Визволяючи село, загинули росіянин Ф. П. Ушаков, таджик К. Абдурахманов, українець М. П. Андрук, усього 58 чоловік.
На братській могилі воїнів — визволителів села від фашистської окупації встановлено па­м'ятник, на честь полеглих у боях односельців — обеліск Слави.
Уродженцем села є кандидат історичних наук В. Я. Хоменко.
На околиці Владівки виявлено кам'яні зна­ряддя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Владівка