Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Рача

ВЕЛИКА РАЧА — село, центр сільської Ради, розташоване на обох берегах річки Глухівки, притоки Тетерева, за 9 км на північний схід від районного центру й за 20 км від залізничної станції Ірша. Дворів — 427. Населення — 1098 чо­ловік. Сільраді підпорядковано населені пункти Кримок, Мала Рача, Чудин.
На території Великої Рачі розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріп­лено 3936 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2689 га орної землі. В господарстві вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво й птахівництво. 1972 року став до ладу цегельний завод. За до­сягнення в розвитку сільськогосподарського ви­робництва 29 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. голову колгоспу Д. Ф. Пет­рова — двома орденами Леніна й орденом Жовт­невої Революції, колишню ланкову М. М. Чор­ну — орденом Леніна.
У Великій Рачі є восьмирічна школа, в якій 17 учителів навчають 243 учнів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 6466 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла.
Партійна організація (створена 1926 року) на­лічує 78 комуністів, комсомольська (створена 1923 року) — 65 членів BJIKCM.
Перша писемна згадка про Велику Рачу да­тується 1758 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 315 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фа­шистських загарбників. За мужність і відвагу 150 чоловік нагороджено орденами й медалями. 119 — загинули смертю хоробрих. У селі Мала Рача народився П. М. Бондаренко, якому за ви­явлений героїзм під час форсування Дніпра в ра­йоні міста Верхньодніпровська посмертно при­своєно звання Героя Радянського Союзу. У 1956, 1961 і 1965 pp. на честь загиблих воїнів-визволителів споруджено пам'ятники. Визволяючи село від гітлерівців полягло 73 воїни, в т. ч. росіянин М. Я. Болдирев, українець Д. Є. Семенчук, узбек Ф. Ікрамов, татарин І. Мустафін, таджик Б. Сул­танов та інші.

Сучасна карта - Велика Рача