НОВІ ВЕЛІДНИКИ – село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на захід від районного центру, за 3 км від залізничної станції Велідники, на лінії Овруч – Білокоровичі. Через село проходить автошлях Овруч – Словечне. Дворів – 295. Населення – 975 чоловік. Сільраді підпорядковані села Іллімка, Красилівка, Прибитки, Сорокопень, Старі Велідники та Чабан.
На території Нових Велідників розміщена центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, який має в користуванні 2208 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1480 га орної землі. Тут вирощують зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 59 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. ланкову А. А. Паєнтко й голову сільради Ф. З. Петрука – орденом Трудового Червоного Прапора, доярку Г. П. Рожок – орденом Леніна. У 1957 році засновано цегельний завод.
В селі є середня школа, де 30 учителів навчають 400 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 8 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок, відділення зв’язку.
У партійній організації (створена 1930 року) налічується 60 комуністів, у комсомольській (створена 1920 року) – 105 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком. У 1648–1654 рр. населення села брало активну участь у визвольній війні українського народу під проводом Богдана Хмельницького.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1920 році в районі Нових Велідників частини Червоної Армії вели запеклі бої проти військ буржуазної Польщі.
Під час Великої Вітчизняної війни 880 жителів села билися на фронтах і в партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбників. У 1943 році в районі села діяли партизанські загони з’єднань О. М. Сабурова та С. Ф. Маликова. Під час однієї операції на залізничній станції Велідники партизани розгромили ворожий склад. За виявлений героїзм у боях з ворогом 770 чоловік відзначено орденами п медалями. 430 – загинуло смертю хоробрих.
Уродженець Сорокопеня Т. Л. Гришан, член підпільного Житомирського обкому партії, у 1941 році на території Словечанського району створив партизанський загін. У 1942 році він героїчно загинув у бою з карателями під селом Середня Рудня.
На околицях сіл Нових Велідників та Чабанів виявлено 2 поселення й 2 майстерні крем’яних знарядь доби неоліту та 3 давньоруські могильники.
Дивиться також інші населені пункти району: