Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скаківка

СКАКІВКА — село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 12 км на північ від районного центру та за 15 км від залізничної станції Бер­дичів. Дворів — 223. Населення — 678 чоловік. Сільраді підпорядковані села Журбинці та Хме- лище.
На території Скаківки розміщена центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», за яким закріп­лено 2037,3 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1677,5 га орної землі. Колгоспне виробництво спеціалізоване, зерно-тваринницького напряму.
В селі працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 169 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з фондом 5 тис. книг, медпункт, магазин, майстерня побутового об­слуговування.
Первинна партійна організація об’єднує 24 ко­муністів, 2 комсомольські — 70 членів ВЛКСМ.
За успіхи, досягнуті в праці, 58 трудівників села відзначено урядовими нагородами СРСР.
Село відоме з 1593 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників боролися 178 жителів села, з них 74 — полягли смертю хоробрих за Батьківщину, 53 — нагороджені орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна — В. Т. Мацюка.
На честь загиблих воїнів-односельців і воїнів, які полягли під час визволення Скаківки від гіт­лерівських окупантів, у центрі села 1965 року споруджено обеліск вічної Слави.

Сучасна карта - Скаківка