Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Глумча

МАЛА ГЛУМЧА — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Жужель. Дворів — 325, населення —1,2 тис. чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Паранине.
В Малій Глумчі розміщена центральна сади­ба колгоспу «Правда», який має в користуванні 1,7 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Колгосп вирощує зернові культури, льон та картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. За сумлінну працю 31 колгоспника нагороджено орденами Союзу PCP.
В селі — середня школа, де 14 учителів на­вчають 321 учня, клуб, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 13 тис. примірників. Лікарня на 20 ліжок.
Сільська парторганізація об'єднує 22 кому­ністи, комсомольська — 48 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про село датується 1577 роком. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в лавах Червоної Армії і в партизанських загонах вели боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками 213 жителів села, з них 86 віддали своє життя за Батьківщину. За бойові заслуги нагороджено 127. На честь загиблих односельців і воїнів-визволителів села встановлено обеліск Слави.
Поблизу Малої Глумчі розкопано кілька кур­ганів доби бронзи та часів Київської Русі.

Сучасна карта - Мала Глумча