ГРИШКІВЦІ - селище міського типу, центр селищної Ради, прилягає до північної околиці районного центру Бердичева. До залізничної станції Бердичів — 3 км, до Житомира — 39 км. Дворів — 1292. Населення — 4600 чоловік. Селищній Раді підпорядковане с. Малі Низгірці.
На території Гришківців розміщена центральна садиба колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС, за яким закріплено 1227 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 959 га орної землі. Колгосп спеціалізується на вирощуванні овочів та виробництві м’яса і молока. З допоміжних підприємств працюють овочевоконсервний завод, млин, дві пилорами.
В селищі є дві восьмирічні школи, де 38 учителів навчають 600 учнів, районна дитяча бібліотека з фондом 23 тис. книг, районний будинок культури на 250 місць, кінотеатр на 200 місць, медична амбулаторія, Дмитрівський дитячий будинок на 220 місць, відділення зв’язку, їдальня, п’ять магазинів, а також районний побутовий комбінат.
Партійна організація (створена 1929 року) налічує 50 комуністів, 3 комсомольські (виникла 1924 року) — 58 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 36 трудівників нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу, в т. ч. доярку С. Ю. Хмельницьку — орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора. Доярці М. С. Гуменюк присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Село відоме з 1775 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В 1924 році організовано ТСОЗ.
Понад 1000 жителів селища боролося проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, 360 — загинуло, 472 — відзначено орденами й медалями.
В Гришківцях 1954 року споруджено два обеліски Слави на честь воїнів, які полягли під час визволення селища від гітлерівських окупантів.
За подвиг, звершений у боротьбі з білофіннами, уродженцю селища П. У. Перегуді присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На території Гришківців виявлено залишки поселення трипільської культури, доби бронзи та часів Київської Русі.
Дивиться також інші населені пункти району: