Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Івниця

ІВНИЦЯ — село, центр сільської Ради. Роз­ташована на берегах річки Ів'янки (притока Те­терева), за 23 км на північ від районного центру та за 4 км від залізничної станції Степок. Дво­рів — 787. Населення — 2569 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Борок.
На території Івниці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Г. І. Котовського, за яким закріплено 2894,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2485,4 га орної землі. Господарство бага­тогалузеве. Вирощують озиму пшеницю, ячмінь, цукровий буряк. Розвинуте птахівництво.
В селі розміщене відділення «Сільгосптехні­ки», лісництво, завод залізобетонних виробів.
Працюють 2 середні школи, в яких 49 педаго­гів навчають понад 800 учнів, будинок культури на 250 місць з широкоекранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 7 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 5 магазинів, відділення зв'язку, ощадна каса.
5 партійних організацій об'єднують 57 комуні­стів, 5 комсомольських — 213 членів ВЛКСМ.
За самовіддану працю 122 трудівників села нагороджено орденами і медалями СРСР, серед них тракториста А. А. Гощицького і продавця Н. Й. Костелянець — орденом Трудового Черво­ного Прапора.
Село відоме з 1584 року.
В січні 1918 року встановлено Радянську владу. В 1922 році створено сільськогосподар­ське товариство.
В роки Великої Вітчизняної війни 492 жителі села боролися з ворогом, 263 — загинули смертю хоробрих, 198 — за мужність і відвагу відзначені орденами й медалями. Під час визволення Івниці від німецько-фашистських загарбників загинув танкіст Герой Радянського Союзу гвардії молод­ший сержант В. О. Вересков, який народився в Нижньому Тагілі. В Івниці у 1953, 1957, 1966 ро­ках встановлено 4 пам'ятники на братських мо­гилах воїнів-визволителів, де поховано 510 чоловік.
Уродженцями села є П. С. Федорчук, удостоє­ний високого звання Героя Радянського Союзу 1940 року за хоробрість і відвагу, виявлені в боях з білофіннами під час штурму «лінії Маннергейма», та генерал-майор Ф. К. Іщенко.
В селі є заповідний парк другої половини XVIII століття.

Сучасна карта - Івниця