Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Берестівка

БЕРЕСТІВКА (до 1965 — Свинобичі) — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Смолки, притоки Случі, за 15 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Радулин. Дворів —248, населення — 718 чоловік. Сільраді підпорядковані села Зрубок, Мирославль, Ситисько.
В Берестівці розміщується центральна садиба колгоспу «За комунізм», за яким закріплено 1,7 тис. га сільгоспугідь, з них 1,2 тис. га орної землі. Господарство вирощує зернові, льон, спе­ціалізується на м'ясо-молочному тваринництві. Діє цегельний завод. 1940 року за високі показ­ники у вирощуванні пшениці і льону колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки, а ланковий П. К. Бондарчук нагоро­джений орденом Леніна.
Працюють восьмирічна школа, де 8 учителів навчають 131 учня, будинок культури на 250 місць, 2 бібліотеки з книжковим фондом 8,5 тис. примірників, медпункт, пологовий будинок, ди­тячі ясла, магазин. Село повністю радіофіковане та електрифіковане.
За успіхи в розвитку сільського господарства, освіти, медицини орденами й медалями нагоро­джено 11 жителів села. 1969 року агроном кол­госпу Д. А. Безпалюк був делегатом III Всесоюз­ного з'їзду колгоспників.
Партійна організація об'єднує 20 комуністів, дві комсомольські налічують 33 члени ВЛКСМ. Перші партійний та комсомольський осередки створені 1921 року.
Перша згадка про село датується 1762 роком. 1905 року відбулося селянське заворушення, під час якого розгромлено поміщицький маєток. Ра­дянську владу в Берестівці встановлено в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 230 чоловік, з них загинуло 110; 186 нагороджено орденами й медалями.
Берестівці дбайливо доглядають могилу двох солдатів, які загинули 1944 року, визволяючи село від німецьких фашистів.

Сучасна карта - Берестівка