Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хижівка

ХИЖІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Царемі, притоки Случі, за 41 км від райцентру, за 18 км від залізничної станції Радулин. Дворів — 186, населення — 748 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Стовпи.
В Хижівці розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Котовського, який має в користуванні 1,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,5 тис. га орної землі. Колгосп вирощує зернові культури, льон та картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Працюють середня школа, де 22 учителі на­вчають 413 учнів, клуб на 150 місць, дві бібліо­теки з фондом 7,4 тис. книжок, медпункт, поло­говий будинок, поштове відділення.
За успіхи в праці 48 трудівників нагороджені орденами і медалями СРСР.
Сільська парторганізація об'єднує 29 комуні­стів, три комсомольські — 153 члени ВЛКСМ.
Хижівка заснована наприкінці XVII ст. 1905 року відбулося селянське заворушення, за участь у якому 17 чоловік кинуто до в'язниці. В січні 1918 року встановлено Радянську владу. 105 жителів села билися на фронтах Великої Віт­чизняної війни.
За героїзм, виявлений у боях з німецько-фа­шистськими загарбниками, 65 чоловік нагоро­джено орденами й медалями. На честь 51 одно­сельця, який загинув на полях війни, встанов­лено пам'ятник. Під час визволення села загинуло 10 воїнів.
На околиці Хижівки виявлено давньоруське поселення.

Сучасна карта - Хижівка