Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лучин

ЛУЧИН — село, центр сільської Ради депута­тів трудящих. Розташований на річці Калинівці (притока Ірпеня), за 32 км на північний схід від районного центру та за 15 км від найближчої залізничної станції Криве. Дворів —386. Насе­лення — 917 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «За мир», за яким закріплено 2526,4 га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 2278,6 га орної зем­лі, 49,5 га саду та 159,7 га лісу. В господарстві вирощують зернові й технічні культури. Тварин­ництво м'ясо-молочного напряму.
В Лучині працюють восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 108 учнів, клуб на 200 місць, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, мед­пункт, поштове відділення.
Партійна організація об'єднує 29 комуністів, комсомольська — 35 членів BЛKCM.
За успіхи в праці 36 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1612 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни билося з німецько-фашистськими загарбниками понад 350 жителів Лучина, з них 213 — загинуло, 141 — відзначено урядовими нагородами. Під час вій­ни на території Лучина діяла підпільна комсо­мольська організація. На братських могилах ра­дянських воїнів, що полягли в боях за визволен­ня села, встановлено 2 пам'ятники.
Уродженцем села є український радянський поет В. І. Омельченко.

Сучасна карта - Лучин