Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Озера

ОЗЕРА — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 30 км на південний схід від районного центру, за 7 км від залізничної станції Скочище. Дворів — 186. Населення — 513 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Биків, Западня та Мар'янівка.
На території Озер розміщена центральна са­диба колгоспу ім. Шевченка, який має в користу­ванні 3435 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2910 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. За успіхи, досягнуті в розвитку сільсько­го господарства, 73 трудівники нагороджено ор­денами й медалями.
У селі є середня школа, де 20 учителів на­вчають 219 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 16,2 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий бу­динок.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 53 комуністи, в комсомольській (створена 1928 року) — 98 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1801 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 238 чоло­вік билися проти німецько-фашистських загарб­ників, 122 чоловіка загинуло смертю хоробрих, 176 — нагороджено орденами й медалями. 1963 ро­ку встановлено пам'ятник загиблим воїнам-визво­лителям.
В селі є церква — архітектурний пам'ятник XVIII століття.
На околиці с. Викова виявлено городище та могильник часів Київської Русі.

Сучасна карта - Озера